Είναι σωστή η πολιτική Μητσοτάκη – επικοινωνιακά – αν και άργησε, να σταματήσει να μιλάει για τους θανάτους απο κορωναϊό. Δεν λύνει το πρόβλημα όμως. Θα ήθελα να έβλεπα
1. περισσότερες στατιστικές για θέματα Long Covid και για παρουσία ποιών παραλλαγών και πού αυτές κυκλοφορούν πάνω σε χάρτη στην Ελλάδα. Το πώς αυτό γίνεται σωστά οι γιατροί δεν το ξέρουν. Με λάθος τιμή του Rt η χώρα έπαιρνε ειδικά μέτρα. Βλέπετε εδώ, “To καλύτερο που έχουν να κάνουν τα γιατρουδάκια είναι να ζητήσουν επιείκεια απο τον Ελληνικό λαό”, της Οκτωβρίου 10, 2022. https://zcode-gr.blogspot.com/2022/10/to.html. Και αυτό έγκλημα είναι.
2. στατιστικές για τη γρίπη και τον RSV. Το πώς αυτό γίνεται σωστά οι γιατροί δεν το ξέρουν.
3. μια έκθεση για τα λύματα σε όλη τη χώρα. Το πώς αυτό γίνεται σωστά οι χημικοί δεν το ξέρουν.
* Βλέπετε ήδη πως η πανδημία απαιτεί πολλούς ειδικούς. Σας υπενθυμίζω πως και για μετρήσεις σε λύματα εγώ μίλησα πρώτος στην Ελλάδα σε συνέντευξη μου, πρίν ληφθεί στην Ελλάδα η πρώτη ποτέ μέτρηση.
4. διαθεσιμότητες στο ΕΣΥ και εξοπλισμό. Αυτά δεν γίνονται με τεφτέρια.
Τα πρωτόκολα που επιλέχτηκαν για τη παρακολούθηση της πανδημίας ήταν χαμηλής ποιότητας.
Για τα ΨΕΥΔΗ στα οποία αναφέρεται ο Ιωαννίδης συμφωνώ, όπως και για το ότι η χώρα δεν παράγει τίποτα και δεν δουλεύει τίποτα. Πρέπει να διαβάζει Ζου και αυτός. Είμαι συναρπαστικός…
Θα παρατηρήσατε κάποια σύγκλιση γενικώς σήμερα στις δικές μου απόψεις και απο Ιωαννίδη και απο Παυλάκη. Χιλιάδες προβλήματα βλέπω.
Παραγωγικό λόγο μόνο εγώ έχω.