Είναι μια κοπέλα από τη Γαλλία η Ines Airiau γεύθηκε τον απανθρωπισμό των χτυπημάτων του ολοκληρωτικού των δημοκρατιών της Δύσης χθες στη Νάντη.Γράφει σήμερα στο twitter:
γεια σας χθες στη διαδήλωση στη Νάντη δέχτηκα μια δεκάδα χτυπήματα από γκλομπ κι από τα χτυπήματα έπεσα στο έδαφος.
Το σώμα μου είναι γεμάτο μελανιές, η ωμοπλάτη μου είναι μισομπλοκαρισμένη και δέχθηκα ένα χτύπημα στο κρανίο και βρίσκομαι με ναυτία/ζάλη. Έχω ένα ραντεβού την Πέμπτη στο γιατρό……
Τη μαύρισαν στο ξύλο …….. στη διαδήλωση οι καταστολείς..! Ο λαός έχει μόνο μια ευκαιρία να τους μαυρίζει στις εκλογές… Ο Μακρόν ξαναβγήκε και τους σάπισε…
![image-9-3023763](https://ellas21.com/wp-content/uploads/2023/05/image-9-3023763.png)
![image-10-9825229](https://ellas21.com/wp-content/uploads/2023/05/image-10-9825229.png)
Πριν από λίγες μέρες έκτροπα έγιναν και στο Sainte Soline.. Πάνω από 200 τραυματίες πολλοί από αυτούς σοβαρά.. αίμα αίμα αίμα το τρίπτυχο της δημοκρατίας τους ..